Pani Jazvecová a kocúr Leo

Kniha o pani Jazvecovej a kocúrovi Leovi je kniha o priateľstve, vzájomnom pomáhaní si a láske k prírode. My doma sme si ju obzvlášť obľúbili, nakoľko víkendy radi trávime prechádzkami v prírode. Plus v knihe sú schované krásne posolstvá.

Úryvok : „Ktorou cestičkou pôjdeme?““

Ktorá sa ti pozdáva najviac?“ Pani Jazvecová vie,že život sa skladá z rozhodnutí.“

Vyberme sa touto cestou. Vonia po jablkách“.

A že stačí načúvať vlastnému srdcu.

Životné múdrosti schované v detskej knihe 🙂

Pani Jazvecová pravidelne každú nedeľu chodieva Na vrchol kopca Cukrová Homoľa. Jedného dňa stretne kocúra Lea. Leo má pocit, že je ešte príliš malý, aby vyliezol na kopec. Pani Jazvecová ho posmeľuje. Vraví mu, že treba prekonávať prekážky a netreba strácať vieru v svoje schopnosti. Leo premôže svoj strach a ide tiež na kopec. Pani Jazvecová ho cestou učí načúvať prírode a posmeľuje ho, že to zvládne. Každú nedeľu chodirevajú spolu na kopec. Neskôr pani Jazvecová starne a ona je tá, ktorá potrebuje Leovu pomoc a podporu. Teraz je rad na Leovi, aby jej pomohol.

Kniha skrýva dôležité posolstvá o priateľstve, rozhodovaní sa a prekonávaní prekážok

Kniha má krátky jednoduchý text a pekné ilustrácie. Príbeh je zaujímavý aj pre menšieho čitateľa. U nás si ju najčastejšie na spoločné čítanie vyberá štvorročný syn. A skoro 6 ročná dcéra sa snaží čítať prvé vety. Vďaka tomu, že na strane sú vždy len dve – tri vety, je spokojná, že vie prečítať celú stranu v knihe. Odporúčam aj pre začínajúcich čitateľov.

P.S. V texte je link na knihu a vydavateľstvo Martinus. Kúpou kníh cez tento link podporíte aj moje ďalšie články a knižné tipy, či aktivity pre deti. Ďakujem.